Prométheové – sci-fi larp – Info pro hráče

O co jde

Prométheové jsou dobrodružný vícedenní larp se sci-fi námětem a vzdělávacími přesahy, hlavně do oblasti přírodních věd. Ale pro účastníky je klíčové slovo larp. Hraní role, sci-fi svět, akce.

Pro koho je?

  • Larp s expedicí je pro hráče nad 15 let. Přičemž není to striktní, váháte-li dejte vědět a najdeme, která expedice ja ta správná.
  • Dál nás spojuje zájem o přírodní vědy. Celý projekt, jehož je expedice součástí, je o zajímavých aktivitách pro zájemce o přírodní vědy. Program expedice je samozřejmě přdevším zábavný. Je to hra. I odborná část bude mít herní zarámování a bude zábavná. Členové expedice budou dělat měření a experimenty z biologie, chemie, fyziky, budou sbírat materiály k pozdějšímu vyhodncení, jde o simulaci vědecké expedice. Protože se budeme pohybovat v nebezpečném a nečekaném světě, na své si přijdu i členové ozbrojené ochranky expedice.
  • Není omezení podle pohlaví. Projekt je otevřený i pro účastníky s různým zdravotím omezením – a to včetně terénní expedice. Nejste-li si v tomhle směru jistí, zeptejte se.

Co s sebou?

Nepotřebujete nic speciálního. Seznam doporučenného oblečení a věcí denní potřeby dostanou přihlášení účastníci na začátku prázdnin.

Vybavení na vědeckou práci bude pro členy expedice připravené.

Postavy, které budou mít zbraně, dostanou od nás zbraně. To znamená měkčené larpové chladné a nerfky jako střelné zbraně. Kdo si budete chtít vzít svoje, domluvíme se. A samozřejmě postavy, které budou mít speciální rekvizity, výstroj apod., to všechno dostanou.

Ubytování

Ubytování je v bývalých kasárnách – tedy tematicky odpovídající hře a atmosféře výpravy, ale rozhodně není pro zhýčkané. Chceme zprostředkovat romantiku a atmosférický zážitek.

Kuchyně

Kuchyně… ano, s expedicí poletí vynikající kuchaři. Na našich hrách (http://cestycasem.cz) si dáváme záležet na kvalitní a pestré kuchyni, považujeme ji za součást herního zážitku. Umíme vyjít vstříc některým omezením – například diabetes, bezlepková dieta, mléčná intolerance, umíme vyjít vstříc vegetariánům. Máte-li v tomto směru dotaz a pochybnost, neváhejte se ptát.

K dispozici je celkem 5 jídel denně, z toho dvě teplá (přidání není problém) a trvale dostupné něco na zakousnutí, dojezení se, stejně jako nápoje zajišťující pitný režim.

Doprava

Odjezd bude z Prahy, místo a čas upřesníme. Návrat bude na stejné místo.

Co cena zahrnuje?

  • ubytování
  • kvalitní stravu
  • nabitý a dobrodružný herní program
  • odborný program
  • dopravu z Prahy a do Prahy
  • množství fotek a videí
  • crosgrade slevu pro hraní jiné hry v bližší či vzdálenější budoucnosti (tato sleva je uvedena u každé hry individuálně).

Termíny

Zatím je vyhlášený termín 2.8. – 7.8  2021.  Další termíny budeme ještě ipřesňovat.

Přihláškyna rok 2021

Přihláška

Plná cena pro účastníky expedice je 2.900,-

Dotazy na info@prometheove.cz nebo FB  Cesty časem >> 

Jak si přesně představit zaměření na přírodní vědy?

Je potřeba mít nějaké znalosti, školní výsledky apod?

Je potřeba chuť hrát si! A také mít chuť dělat experimenty, věnovat se soustředěné aktivitě, poznávat nové věci. Znalosti jsou bonus, ale naše experimenty se nebudou krýt s obsahem školní výuky. Expedici si může užít i ten, pro koho to bude možnost věnovat se do hloubky věcem, ke kterým už má vztah, tak ti, pro které to bude možná ochutnávka – a něktré přesvědčí, že věda může být zábavná. Anebo ne – užijí si zajímavý čtyřdenní larp v postapo prostředí. Na obě skupiny myslíme.

Jakou to bude mít formu? Půjde o nějakou výuku?

Vůbec ne! Půjde o hru. A v rámci hry bude potřeba sebrat a zpracovat různé vzorky, utřídit je, vyvodit z nich nějaké závěry. Odborné vědecké aktivity jsou součástí hry. Někteří se budou věnovat tomu, jak se vypořádat s různými zraněními, orientovat se v mezihvězdné navigaci atd. Ale to vše je součást hry. A bude tu také skupinka, která bude mít na starosti ochranu expedice, protože kdo ví, co můžeme v okolí tábora čekat.

Co když v průběhu tábora zjistím, že mě některé věci zase tak moc nebaví?

To se může stát. (I když doufáme, že to, co budeme dělat, bude dost záavné). Ale nebude to žádné neštěstí. Účastníci expedice budou mít spoustu práce a úkolů. Některé budou  odborné, jiné hodně herní. Bude na jednotlivých týmech, jak si je rozdělí a jak si jednotliví účastníci seskládají program. Každý si z abídky vybere to co ho baví, co mu půjde a čím přispěje ke zdaru celé expedice. Kromě vyloženě vědeckých účastníků expedice bude potřeba posádka, palubní lékař, ochranka a průběh přinese různá překvapení.

Co když nám vláda vymyslí opatření, kterými akci znemožní?

To je něco, co neumíe přeedvídat. Doufáme, že se to nestane, ale kdyby došlo na nejhorší, prostě vám vrátíme platbu.

Dotazy

na info@prometheove.cz nebo FB  Cesty časem >> 

Přihláška

Naše další hry

Cesty čase - Zážitková pedagogika