Expedice prométheus

Termíny
Termín

Věková skupina
Věková skupina

Počet míst
Míst

Účastnický poplatek
Cena

Přírodní vědy
Zaměření

17. – 21. 8. 2020

10-15

25

2.490,- Sci-Fi
Přírodní vědy
odborný program

Pro koho je?

 • Náš projekt má dvě věkové kategorie:
  Mladší 10-15 (budu mít expedici v Holoubkově, půjdeo camp a okolí s přiměřeným programem) a
  Pro starší účastníky  – tj. 15-20 máme připravený dramatický obsahový larp s hororovými prvky a vědeckými experimenty odehrávající se v postapokalyptickém světě. Hrát se bude v areálu raketové základny v Bratronicích.

  Přičemž věkové dělení není striktní, váháte-li dejte vědět a najdeme, která expedice ja ta správná.

 • Prométheové jsou pro zájemce o techniku  přírodní vědy. Celý projekt, jehož je expedice součástí, je o zajímavých aktivitách pro zájemce o přírodní vědy. Program expedice samozřejmě není jen odborný (a i odborná část bude mít herní zarámování a bude zábavná). Ale pro ty, které přírodní vědy nebaví, to není. Členové expedice budou dělat měření a experimenty z biologie, chemie, fyziky, budou sbírat materiály k pozdějšímu vyhodncení, jde o simulaci vědecké expedice.

 • Není omezení podle pohlaví. Projekt je otevřený i pro účastníky s různým zdravotním omezením – a to včetně terénní expedice. Nejste-li si v tomhle směru jistí, zeptejte se.

Prometheové

 

Larp pro hráče nad 15 let

Expedice pro účastníky 10-15 let

Co nás čeká během Expedice Prométheus

Vesmírná loď z planety Xerx se na své průzkumné misi vrací k naší Zemi. Cesta  je ale náročná a kdo ví, jaký je stav lodi a bude-li přistání hladké. Možná, že nebude bez potíží… Přežijí astronauti? Dokáží se vrátit na mateřskou planetu? Získají dost informací o naší Zemi?

 

Termín 17. – 21. 8. 2020

Sledujte tento web nebo náš FB https://www.facebook.com/CeskaPedagogickaKomora/ případně https://www.facebook.com/CestyCasem na přelomu 2019/2020 a jistě vám neunikne jejich vypsání.

Přihlášky na rok 2020

Přihláška

Expedice Prométheus pro skupinu 10-15 let

Expedice Prométheus je určena pro badatele 10-15 let. Proběhne formou letního kempu s odborným programem zaměřeným na přírodní vědy – astronomii, geologii a techniku.

Celý odborný program je vymyšlený tak, aby šlo především o zábavu zpřístupňující vědu, a přírodovědné poznání brané jako inspirující aktivita.

Expedice proběhne v Holoubkově a okolí, základnu bude mít v ZŠ Holoubkov.

Plná cena pro účastníky expedice je 2.490,- (zbytek nákladů je hrazen z dotačního programu MŠMT.)

Celková kapacita Expedice je maximálně 24 účastníků.

Co s sebou?

Nepotřebujete nic speciálního. Seznam doporučenného oblečení a věcí denní potřeby dostanou přihlášení účastníci na začátku prázdnin.

Vybavení na vědeckou práci bude pro členy expedice připravené.

Ubytování

Ubytování je v ZŠ Holoubkov.

Kuchyně

Je zajištěné plnohodnotné celodenní stravování a pitný režim.

Co cena zahrnuje?

 • přespávání na základně
 • kvalitní stravu
 • nabitý a dobrodružný herní program
 • odborný program zajišťovaný odborníky z jednotlivých vědních disciplín přesahující do podzimu
 • vstupy (např. hvězdárna, muzeum, Techmánie…)
 • dopravu v průběhu expedice

Jak si přesně představit zaměření na přírodní vědy

Je potřeba mít nějaké znalosti, školní výsledky apod?

Je potřeba mít chuť dělat experimenty, věnovat se soustředěné aktivitě, poznávat nové věci. Znalosti jsou bonus, ale většinou se naše experimenty nebudou krýt s obsahem školní výuky. Expedici si může užít i ten, pro koho to bude možnost věnovat se do hloubky věcem, ke kterým už má vztah, tak ti, pro které to bude možná ochutnávka – a některé přesvědčí, že věda může být zábavná. Na obě skupiny myslíme.

Jakou to bude mít formu? Půjde o nějakou výuku?

Vůbec ne! Půjde o hru. A v rámci hry bude potřeba sebrat a zpracovat různé vzorky, utřídit je, vyvodit z nich nějaké závěry. Odborné vědecké aktivity jsou součástí hry. Někteří se budou věnovat tomu, jak se vypořádat s různými zraněními, orietovat se v mezihvězdné navigaci atd. Ale to vše je součást hry.

Jak a kdy se bude tábor platit

Po potvrzení přihlášky koncem května.

Možnosti stornování

Přihlášku je vždy možné stornovat, ale s blížícím se termínem hry roste stornopoplatek. Pokud na poslední chvíli zjistíte, že nemůžete jet, buď za sebe najděte náhradníka, nebo ho najdeme my. Pokud hráč stornuje svou účast a náhradníka na jeho místo budeme shánět my, jeho roli samozřejmě obsadíme, ale čím blíž termínu hry to bude, budeme hru muset nabízet levněji. Proto si vyhrazujeme

 • storno poplatek měsíc před hrou (a později) je 50% ceny
 • storno poplatek posledních 14 dnů před hrou je 100% ceny

Přihláška