Info pro hráče

Termíny

Zatím je vyhlášený termín 1.-4. října 2020 pro starší skupinu badatelů. Další termíny budeme ještě ipřesňovat. Pro mladší skupinu to bude pobytový kemp v průběhu prázdnin. Pro starší skupinu se nám zatím rýsují tři termíny: Jeden v dubnu/květnu, jeden během letních prázdnin a jeden v září. Zatím ale nejsou jisté a není jisté, že budeme otvírat všechny tři. Sledujte tento web nebo náš FB https://www.facebook.com/CeskaPedagogickaKomora/ případně https://www.facebook.com/CestyCasem na přelomu 2019/2020 a jistě vám neunikne jejich vypsání.

Přihláškyna rok 2020

Přihláška

Plná cena pro účastníky expedice je 2.900,- pro starší skupinu, 1.490,- pro mladší skupinu

Dotazy na info@prometheove.cz nebo FB  Cesty časem >> 


Pro koho je?

  • Epedice má dvě věkové kategorie, mladší 10-15 (budou mít exedici souběžně, ale na jiém místě a s přiměřeným programem) a starší – tj. 15-20. Přičemž není to striktní, váháte-li dejte vědět a najdeme, která expedice ja ta správná.
  • Dál nás spojuje zájem o přírodní vědy. Celý projekt, jehož je expedice součástí, je o zajímavých aktivitách pro zájemce o přírodní vědy. Program expedice samozřejmě není jen odborný (a i odborná část bude mít herní zarámování a bude zábavná). Ale pro ty, které přírodní vědy nebaví, to není. Členové expedice budou dělat měření a experimenty z biologie, chemie, fyziky, budou sbírat materiály k pozdějšímu vyhodncení, jde o simulaci vědecké expedice.
  • Není omezení podle pohlaví. Projekt je otevřený i pro účastníky s různým zdravotím omezením – a to včetně terénní expedice. Nejste-li si v tomhle směru jistí, zeptejte se.

Co s sebou?

Nepotřebujete nic speciálního. Seznam doporučenného oblečení a věcí denní potřeby dostanou přihlášení účastníci na začátku prázdnin.

Vybavení na vědeckou práci bude pro členy expedice připravené.

Postavy, které budou mít zbraně, dostanou od nás zbraně. To znamená měkčené larpové chladné a nerfky jako střelné zbraně. Kdo si budete chtít vzít svoje, domluvíme se. A samozřejmě postavy, které budou mít speciální rekvizity, výstroj apod., to všechno dostanou.

Ubytování

Ubytování je v bývalých kasárnách – tedy tematicky odpovídající hře a atmosféře výpravy, ale rozhodně není pro zhýčkané. Chceme zprostředkovat spíš romantiku a atmosférický zážitek než luxusní zajištění, protože toho dnešní děti a mladí lidé podle nás mají dost.

Kuchyně

Kuchyně… ano, s expedicí poletí vynikající kuchaři. Na našich hrách si dáváme záležet na kvalitní a pestré kuchyni, považujeme ji za součást herního zážitku. Umíme vyjít vstříc některým omezením – například diabetes, bezlepková dieta, mléčná intolerance, umíme vyjít vstříc vegetariánům. Máte-li v tomto směru dotaz a pochybnost, neváhejte se ptát.

K dispozici je celkem 5 jídel denně, z toho dvě teplá (přidání není problém) a trvale dostupné něco na zakousnutí, dojezení se, stejně jako nápoje zajišťující pitný režim.

Doprava

Odjezd bude z Prahy, místo a čas upřesníme. Návrat bude na stejné místo.

Co cena zahrnuje?

  • ubytování
  • kvalitní stravu
  • nabitý a dobrodružný herní program
  • odborný program zajišťovaný odborníky z jednotlivých vědních disciplín
  • dopravu z Prahy a do Prahy
  • množství fotek a videí
  • crosgrade slevu pro hraní jiné hry v bližší či vzdálenější budoucnosti (tato sleva je uvedena u každé hry individuálně).

Jak si přesně představit zaměření na přírodní vědy?

Je potřeba mít nějaké znalosti, školní výsledky apod?

Je potřeba mít chuť dělat experimenty, věnovat se soustředěné aktivitě, poznávat nové věci. Znalosti jsou bonus, ale naše experimenty se nebudou krýt s obsahem školní výuky. Expedici si může užít i ten, pro koho to bude možnost věnovat se do hloubky věcem, ke kterým už má vztah, tak ti, pro které to bude možná ochutnávka – a něktré přesvědčí, že věda může být zábavná. Anebo ne – užijí si zajímavý čtyřdenní larp v postapo prostředí. Na obě skupiny myslíme.

Jakou to bude mít formu? Půjde o nějakou výuku?

Vůbec ne! Půjde o hru. A v rámci hry bude potřeba sebrat a zpracovat různé vzorky, utřídit je, vyvodit z nich nějaké závěry. Odborné vědecké aktivity jsou součástí hry. Někteří se budou věnovat tomu, jak se vypořádat s různými zraněními, orientovat se v mezihvězdné navigaci atd. Ale to vše je součást hry.

Co když v průběhu tábora zjistím, že mě některé věci zase tak moc nebaví?

To se může stát. (I když doufáme, že to, co budeme dělat, bude dost záavné). Ale nebude to žádné neštěstí. Účastníci expedice budou mít spoustu práce a úkolů. Některé budou  odborné, jiné hodně herní. Bude na jednotlivých týmech, jak si je rozdělí a jak si jednotliví účastníci seskládají program. Každý si z abídky vybere to co ho baví, co mu půjde a čím přispěje ke zdaru celé expedice. Kromě vyloženě vědeckých účastníků expedice bude potřeba posádka, palubní lékař, ochranka a průběh přinese různá překvapení.

Jak program ročníku 2019 hodnotí účastníci

Reflexe ročník 2019

Dotazy

na info@prometheove.cz nebo FB  Cesty časem >> 

Přihláška