Herní svět

Prométheové jsou dobrodružný vícedenní larp se sci-fi námětem a vzdělávacími přesahy, hlavně do oblasti přírodních věd. Ale pro účastníky je klíčové slovo larp. Hraní role, sci-fi svět, akce. Hra se odehrává v současnosti a ve skutečnosti je tu jediný sci-fi prvek, který pochopíte během hry.

Hledají se účastníci výjimečné expedice. Zdá se, že akce probéhá minimálně pod dohledem armády a zní to stejně zajímavě jako nebezpečně. Hledají odborníky několika vědných disciplín, ale také techniky pro jakási  plavidla a ještě k tomu aráda veruje jednotku speciálů, která bude expedici chránit.

Cíl expedice je zatím přísně tajný. Že by mířila do nějaké tropické země? Neo snad jde o nějakou meziplanetární misi? Jsou indicie pro obojí. Divné je, že se nikde nechystají žádné velké rakety ani raketoplány, ale možná je vše v utajení. Ptáte se, proč by vědecká mise měla probíhat takhle tajemně? Kdo ví.

Ale jisté je, že půjde o nebezpečé prostředí, kde neplatí jistoty našeho světa. Budou se řešit dramatické situace, ke zdaru výpravy bude potřeba mnoho umu, znalostí, odhodlání a odvahy. Dá se tušit že míříme někam, kam vás žádná cestovní kancelář vzít neumí.