Postavy

Postavy a medailonky

Postavy ve hře jsou členy jedné ze čtyř základních sekcí. Každá z nich bude mít trochu specifickou hru.

Nicméně…

Bude se dít řada převratných věcí a o mnoho jistot účastníci výpravy přijdou. Medailonky jsme se snažili napsat tak, aby hráč mohl odhadnout charakter postavy – i když mnohé je neveřejné a možná vám při předvýběrech podle vašich preferencí budeme nabízet něco jiného, než máte pocit, že je v medailnoku. Ale základní nastavení hry a osobnostní rysy postavy vám nevezmem, nebojte. Akční postavy budou mít akční hru a introverti si budou moci užít svůj vnitřní klid.

Připravme se na to, že zhruba čtvrtina postav během pátku zemře a hráči se vrátí v nové roli v průběhu pátečního večera a sobotního rána. Několik postav zemře i během sobotního dopoledne a ještě se vrátí během odpoledne – a ti všichni dostanou ne “náhradní” ale předem plánovanou a připravenou postavu. Jde o největší úmrtnost mezi našimi hrami, připravme se na to.

Pokud jde o gender – v této hře není problém mít velkou část postav jako unisex a když budete mít pocit, že by se vám líbila postava, která má v medailonku jiný gender, jednak není problém crossgender a hlavně tady není žádný problém změnit mužskou postavu na ženskou a obráceně. Klidně nám to napište do přihlašovacího formu nebo jako reakci na předvýběry.

Prométheové - vedení výpravy

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Toto je tým, který rozhoduje obecné věci, zajišťuje podmínky pro těžaře, koordinuje všechny složky, věnuje se tomu, aby vše dobře šlapalo.

Jeho členové nepotřebují přesně znát technické detaily těžby nebo být kdovíjakými praktiky v přežití v deštném pralese. Ale umí všem těm ostatním vytvořit podmínky aby oni mohli dobře dělat svou práci.

Ve hře je poznáte podle modrého podkladu jmenovky. Tato velitelská sekce si nezakládá na žádné jednotné výstroji a každý se bude oblékat tak, jak mu pro prostředí tropického pralesa přijde praktické.

 

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Antti Nieminen Anti je optimistický pečlivka. Vystudoval medicínu a specializoval na serologii parazitologii. Nějakou dobu se věnoval práci na klinice – ale pak přišla nabídka, která se neodmítá. Vedení ho tu chce nejspíš kvůli očekávaným rizikům spojeným s pohybem v deštném pralese. To je prostředí, které zatím zná jen teoreticky a tak je natěšený, protože se tu může stát dost užitečným členem a přispět k bezpečnému průběhu akce.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od něj velitelské skilly.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Daan Van Der Meer Daan je ryzí technik, má přesné analytické myšlení a ve své práci je dost důsledný. Byl přijat na pozici Technický ředitel. Dostal za úkol supervizovat všechny technické aspekty operace, včetně údržby a oprav zařízení. Má zkušenosti z managementu velkých korporátů a i strojírenských podniků, tak si myslí, že je ten správný.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od něj velitelské skilly.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Elena Jankauskaitė Elena je novinářka, možná trochu chaotická a pro mnohé příliš živelná, ale umí jednat s lidmi a umí prezentovat projekt. Má dovednosti v oblasti novinářství a komunikace. Je schopná psát zprávy, dělat rozhovory a reportovat události. Přihlásila se do konkurzu a vedení ji původně odmítalo, že taková pozice není potřeba, ale Elena to s lidmi umí a přesvědčila HR šéfa, že její reporty z projektu budou i ekonomickým přínosem a tak ji k nevoli mnohých přijali a jede!

Jeho rolí je být členem týmu, klidně trochu nepředvídatelným, nemusí být u akčních situací, ale ráda by! Nečekají se od ní velitelské skilly, zato se čeká, že bude viditelná a slyšitelná.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Elizabeth Collins Elizabeth je astronomka a navigátorka. Má hluboké znalosti astrofyziky. Je schopná pracovat s různými druhy vědeckého vybavení a provádět komplexní výzkum. Dlouho se chtěla probojovat do vesmírného programu, ale vždycky ji někdo předešel. Dlouho si brousila zuby na pozici při pilotovaném letu na Mars, ale tam se stále ještě nelétá! A tak vzala zavděk tímhle projektem. Nabídka téhle práce ji zaujala, protože mít možnost řešit nové výzvy v oblasti rovníku zní zajímavě.

Její role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od ní velitelské skilly, ale občas dost odvahy ke konfliktům třeba i s vedením.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Emília Tóth Manažerka štábu. Má nějaké zkušenosti z managementu v IT firmách a umí spojovat lidi a vykomunikovávat dohody i mezi zcela různě přemýšlejícími odborníky a třeba zcela laickými zákazníky. Má na starosti komunikace uvnitř celého osazenstva. Zodpovídá za interní a externí komunikace, udržuje spojení s domovskou základnou a koordinuje komunikaci mezi týmy.

Bude se podílet na vedení celého týmu, nemusí být u akčních situací, ale čekají se od ní velitelské skilly a odvaha k uplatnění autority ve složitých situacích.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Silvain Mendoza Ředitel operace. Zkušený manažer, který prošel různými pozicemi v v těžařském průmyslu a dokáže koordinovat velké projekty. Zodpovídá za celkové vedení a koordinaci projektu, strategické rozhodování a krizové řízení. Je to životem otřískaný profesionál, který dokáže zachovat chladnou hlavu a prošel přísnými psychologickými i odbornými testy.

Bude se podílet na vedení celého týmu, nemusí být u akčních situací, ale čekají se od něj velitelské skilly a odvaha k uplatnění autority ve složitých a konfliktních situacích.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Erik Andersson Erik je zkušený pilot. Prošel řadou kurzů a pracoval u několika menších leteckých dopravců, kde pilotoval od malých vrtulníků a velký dopravní Herkules. Během této výpravy má mít na starosti víceúčelovou legendu Black hawk, se kterou už má nějaké zkušenosti a ví, že s letkou těchto spolehlivýchs trojů budou umět poskytovat zbytku projektu bezpečnou a rychlou logistickou podporu.

Jeho role je být členem týmu, nejspíš bude u řady akčních situací, nečekají se od ní velitelské skilly.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Fleur De Vries Fleur je ryzí praktik, člověk nohama na zemi. Je pro někoho „pouhý“ záměčník a strojník, ale jeho práce ho baví a leccos dovede. Práce v tomto projektu je dost dobře honorovaná, lépe než kolik vydělával v dílně. A vybrali ho na ní asi proto, že je schopný poradit si s nečekanými problémy, improvizovat a opravit na místě v polních podmínkách nejrůznější zařízení – čímž zaměstnavateli může udělat velkou službu, když nebude třeba s kažou maličkostí létat na servisní opravy do závodu výrobce.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od něj velitelské skilly.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Gábor Kovács Gábor je zdravotní asistent. Za normálních okolností to zdánlivě není nic moc job, ale baví ho práce s lidmi a přináší mu uspokojení, že může někomu vlastně hodně pomoci. Pár let pracoval v nemocnici a měl pocit, že by se měl profesně posunout. Uvažoval o tom, že půjde pracovat k záchrance, ale práce někde ve třetím světě byla také ve hře. A pak narazil na tenhle projekt a měl vybráno.

Její role je být členem týmu, bude muset být u řady akčních situací, nečekají se od něj velitelské skilly.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

John Mitchell John je manažer facility managementu – Zodpovídá za to, že se rychle a efektivně vybuduje záemí celého projektu. Později se bude starat o správu táborů, ubytování, sanitární zařízení a další infrastrukturu. Připravil si vše potřebné, ale vzhledem k povaze projektu tuší, že přímo na místě se bude řada věcí měnit za chodu a bude třeba býát připravený i na nějakou improvizaci. Jeho tvůrčí povaze to výborně vyhovuje.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od něj velitelské skilly, ale občas dost odvahy ke konfliktům s ostatními sekcemi a třeba i s vedením.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Pierre Dubois Pierre začal v oboru jako zdánlivě obyčejný elektromechanik, ale později se staral o HW větších firem a přes ně se vypracoval na manažerské pozice. Při náboru usiloval o pozici manažera IT a technologií, který zajišťuje fungování všech IT systémů, komunikace a technologických řešení.

Ačkoli samozřejmě bude mít na vše své lidi, stále ho baví ta přímá práce a hraní si s věcmi. A říká si, že v prostředí deštného pralesa bude všechna technika dostávat dost zabrat a jeho zaměření bude velmi přínosné.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od něj velitelské skilly.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Richard Taylor Zástupce šéfa výpravy. Jinak matematik a odborník na krizové řízení. Už na fakultě ho bavily síťové grafy a matice a v praxi rychle poznal, je tato dovednost ve velkých korporátech ceněná – rozhodovací procesy totiž dokáže řídit na základě zákonitostí a nenechá je v rukách pouhých emocí lidí z bordu. Vedení si asi uvědomilo, že vzhledem k náročnosti a izolovanosti prostředí by měl tým obsahovat osobu s pokročilými dovednostmi v krizovém řízení pro rychlé a efektivní řešení možných náhlých situací.

Bude se podílet na vedení celého týmu, nemusí být u akčních situací, ale čekají se od ní velitelské skilly a odvaha k uplatnění autority ve složitých situacích a to často velmi konfliktních.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Sarah Adams Lékařka – Stará se o zdravotní péči, první pomoc a preventivní zdravotní opatření pro všechny členy týmu. S realitou tropického klimatu už má nějakou zkušenost a tuší, jaké zdravotní nástrahy tu mohou na všechny číhat. Proto nic nenechala náhodě a snažila se vyjednat, aby výprava měla všechny potřebné suroviny a léky. Trochu jí dělá starosti, že ještě nedostala zcela přesné informace o regionu, kam míří, protože by se chtěla připravit opravdu dokonale. Ale snad to před odletem se zaměstnavatelem ještě vyřídí.

Její role je být členem týmu, občas bude muset být u akčních situací, nečekají se od ní přímo velitelské skilly, ale občas dost autority, kterou jako lékařka bude muset uplatnit v některých konfliktech.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Sari Virtanen Sari je IT inženýr. Předtím pracovala jako IT administrátor v redakci a dělala zázemí pro štáb válečných reportérů, tak se jí zalíbila ta kombinace. Žádná nudná servrovna, ale živá a dobrodružná ace, kde ostatní ocení jak její znalosti a dovednosti, tak smysl pro improvizaci a chuť poznávat nové věci.

Její role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od ní velitelské skilly.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Tomas Petravičius Psycholog výpravy. Jeho úkolem bude podporovat morálku a mentální zdraví jednotky, důležitý pro zachování bojeschopnosti a soudržnosti skupiny. Když si představí, že relativně uzavřená společnost se ocitne delší dobu odříznutá od vnějšího světa, myslí, že brzy bude mít práce nad hlavu. Navíc je rozhodnutý vést si pečlovou dokumentaci a výsledky z této mise jednou budou možná zákadem pro pěknou vědeckou práci a když ji dobře medializuje, možná se přidá do elitní skupiny expertů oboru, kteří znalosti lidské psychiky zas posunou kus dál.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od něj přímo velitelské skilly, ale… často se namane u nebezpečných situací. Bude často mediátorem konfliktů, bude muset leccos vyjednat, uplatnit určitou odbornou autoritu.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

William Turner Koordinátor cesty Logistický manažer a Manažer zásobování. Odpovědný za nakupování a zásobování potravinami, vodou a ostatními denně potřebnými materiály. Zajišťuje plynulý přísun materiálů, vybavení a zásob, koordinuje logistické operace. Zatím si připravuje podrobné plány a sestavuje tabulky, které se snaží s vedením vykomunikovat. Chce celou operaci bezpečně zabezpečit a tam není místo pro chyby.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od něj velitelské skilly. Nicméně ho čekají časté konflikty s ostatními – a to i vedením, řešení složitých situací.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Mirek zvaný Hurvínek Šéf kuchyně. Zajišťuje, že tým má dostatečné a vyvážené stravování během celé expedice. Jestli to bude v Africe, Brazílii nebo Indonézii, koneckonců, to není důležité. Možná tam objeví nějaké místní proukty a klunářské poklady, které pak využije i po návratu.

Kdo bude potřebovat zahojit své bolesti nečím dobrým, přijde za Hurvínkem.

Vedení projektu a sekce zabezpečení

Laura Bude mít na starosti klub, ve kterém členové výpravy najdou trochu rozptýlení. Na baru je prostě dobře, i když se za dveřmi střílí.

 

Prométheové - těžaři

Těžaři

Kvůli nim se to ve skutečnosti celé děje. Ostatní sice přesně nevědí, o jakou těžbu půjde, ale podle rozsahu výpravy se dá čekat, že to nebude žádná malá legrace. Buď nějaká úplně nová a vydatná ložiska ropy nebo zemního plynu nebo něčeho podobného „těžkotonážního“, protože se připravuje těžká technika, rozsáhlé zemní práce a podobně. To by nebylo kvůli nějaké maličkosti.

Jsou to důlní inženýři, odborníci na logistiku a další technické práce. Většinou tedy racionálně uvažující lidé s rozsáhlou zkušeností z průmyslu. Mají tak trochu svůj vlastní svět a vedení operace je zatím možná zbytečně tajnůstkářské.

Ale těžaři určitě vědí, oč jde a proč jsou kolem toho takové tajnosti.

Ve hře je poznáte podle praktického pracovního oblečení a žlutého podkladu jmenovky. Někteří těžaři se možná nebudou chtít vzdát plastové přilby – nejlépe žluté, červené nebo zelené podle svého postavení.

 

Těžaři

Alessia Russo Původní profesí strojní inženýr, postupně se z něj stal expert na stavbu dopravních tras. Jeho úkolem bude propojit jednotlivé lokace a zajistit jak pohyb pracovníků, tak plynulý přísun materiálu a zásob na těžební místo a odvoz surovin. Z kusých informací svých šéfů pochopil, že se to nedá předem přesně naplánovat a řadu důležitých věcí bude třeba rozhodnout na místě. To je samozřejmě výzva! Jen doufá, že mu dají k dispozici dostatek zdrojů. Ale co – místní lidé určitě rádi vezmou job při stavbě.

Její role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od něj velitelské skilly. Nicméně ji čekají časté konflikty s ostatními – a to i vedením, řešení složitých situací.

Těžaři

Carl Larsson Strojní inženýr, postupně vystřídal několik odborných i manažerských pozic a naučil se spravovat stavební i lesáckou techniku ve velkých korporátech. Ovládá těžkou mechanizaci, jako jsou rypadla a buldozery, je klíčový pro samotný proces těžby. Současná pozice e pro něj opět dalším stupínkem výš a samozřejmě to zní zajímavě.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od něj velitelské skilly. Nicméně ho čekají časté konflikty s ostatními – a to i vedením, řešení složitých situací.

Těžaři

Claire Martin Vystudoval/a univerzitu se zaměřením na aplikovanou geofyziku, kde by její role mohla zahrnovat především pokročilé metody průzkumu, jako je seizmická tomografie, k identifikaci skrytých ložisek. Nemá moc zkušeností z praxe, ale tato výprava by ho/ji mohla profesně významně posunout.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od něj velitelské skilly. Nicméně ho čekají časté konflikty s ostatními – a to i vedením, řešení složitých situací.

Těžaři

Diego López Diego je chemik. Vystudoval anorganickou chemii a je schopný analytik. Jeho úkolem bude laboratorně zpracovávat a analyzovat vzorky surovin, aby určil jejich kvalitu a kvantitu, a poskytovat ostatním data pro efektivní využití ložiska.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od něj velitelské skilly. Nicméně ho čekají časté konflikty s ostatními – a to i vedením, řešení složitých situací.

Těžaři

Emily Parker Emily vystudovala strojařinu a chvíli se probíjela životem různě. Nakonec se chytila u jedné důlní společnosti a dostala tam na starosti těžící zařízení. A to ji přivedlo i k tomu přihlásit se na podobnou pozici ve výpravě. Bude se starat o údržbu a opravy těžebního zařízení a vozidel a zajišťovat jejich nepřetržitý provoz.

Její role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od ní velitelské skilly. Nicméně ho čekají časté konflikty s ostatními – a to i vedením, řešení složitých situací.

Těžaři

Hans Becker Hans je technicky zaměřený a ryze praktický člověk. Jeho minulá pozice byla ve velké stavební firmě, kde se podílel na projektování staveb železničního koridoru. V tomto projektu dostal pozici experta na stavbu dopravní trasy. To ho láká. Hans je nadšený technologický inovátor a těší se, že bude tím, kdo sleduje a implementuje nejnovější technologie, které mohou projektu přinést efektivnější způsoby práce, snížení nákladů, nebo zefektivnění procesu těžby.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od něj velitelské skilly. Nicméně ho čekají časté konflikty s ostatními – a to i vedením, řešení složitých situací.

Těžaři

Heidi Fischer Heidi je hydroložka. Chvíli pracovala v jakési státní instituci a popravdě práce ji moc nebavila. Bylo to nudné sledování různých vzorků a procesů, které se daly předvídat i bez nějakých složitých laboratorních testů. Proto se nechala zlákat tímto projektem. Bude monitorovat vodní zdroje v oblasti těžby, aby předešla haváriím nebo možné kontaminace vodních zdrojů. Dostane za úkol prozkoumat i vodní toky a zásoby vody v místě a bude monitorovat vliv těžby na vodní zdroje i rizika která by spodní voda mohla přinášet těžařům.

Její role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od ní velitelské skilly. Nicméně ji čekají časté konflikty s ostatními – a to i vedením, řešení složitých situací.

Těžaři

Ingrid Eriksson Ingrid je typický nerd. Žije ve světě IT, jhe milovník dobrodružných her, ale také je skvělá připlánování a správě sítí ve velké firmě. Bude udržovat technologickou infrastrukturu, včetně datových sítí a komunikačních systémů na těžebním místě.

Její role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od něj velitelské skilly. Nicméně ji čekají časté konflikty s ostatními – a to i vedením, řešení složitých situací.

Těžaři

James Wilson Vedoucí skupiny těžařů. Důlní inženýr s řadou zkušeností jak v odborné tak v manažerské pozici. Je známý jako člověk, co dokáže udržet chladnou hlavu, ale také jako ten kdo jde za cíli, které mu vedení uložilo a jeho bývalí zaměstnanci si prý občas stěžovali, že jde-li o výkon a efektivitu, umí být velmi tvrdý a nezná kompromisy. Ostatně proto ho asi jmenovali šéfem těžby.

Jeho role je vést tým. A to i v náročných situacích a splnit zadané úkoly. Zná všechny okolnosti těžby a ví, že se bude zpovídat správní radě a tak svou roli bere velmi vážně. Nemusí být u akčních situací, ale za to ho čekají časté konflikty s ostatními. Uvědomuje si, že to bude náročná práce ve složitých podmínkách, ale všichni dostali královsky zaplaceno, takže je fér čekat vysoký pracovní výkon a splnění cílů.

Těžaři

Joris Van Den Berg Joris bude mít úlohu plánovače výstavby. Je kreativní a dokáže se orientovat v nových podmínkách a vedení mu naznačilo, že bude třeba až na místě rozhodnout řadu věcí a výstavba bude muset proběhnout rychle a velmi efektivně. Navíc mu naznačili, že bude potřeba koordinovat plánování jak s těžaři, tak s velitelem bezpečnostní agentury a že to občas nebude snadné, protože ti dva mohou mít odlišné požadavky. Neumí si představit, co tím mysleli, protože jede přece plánovat stavbu obyčejných ubikací a zázemí pro těžaře a nějaké ty ploty kolem jejich kampusu budou přece hravě stačit. Jestli si bude ochranka moc vymýšlet, asi bude muset uplatnit svou autoritu – rozpočet není nekonečný a Joris umí být pěkně ostrý, když jde o jeho překročení.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od ní velitelské skilly. Nicméně ho čekají časté konflikty s ostatními – a to i s vedením, řešení složitých situací.

Těžaři

Katarzyna Nowak Katarzyna zastává pozici , která se týká jak zabezpečení těžby tak bezpečnosti jako takové. Je odpovědná za bezpečnost pracoviště, včetně zaškolení týmu na bezpečnostní postupy a monitorování dodržování pravidel. Bude muset komunikovat s řadou dalších těžařů, aby dodržovali schválené postupy a současně tuší, že občas bude muset řešit některé připomínky ochranky. Z jejího velení nabyla dojmu, že svou roli zbytečně přeceňují a chtějí jí zasahovat do jejích kompetencí.

Její role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od ní velitelské skilly. Nicméně ji čekají časté konflikty s ostatními – a to i s vedením, řešení složitých situací.

Těžaři

Lisa De Boer Lisa vystudovala geologii a dostala se na pozici vedoucí geologického týmu. Bude zodpovědná za mapování a vyhodnocení geologických formací a potenciálních ložisek suroviny. Zejména na počátku těžby půjde o dost klíčová rozhodování a na Lisině práci bude záviset výnos celé operace – a tím spokojenost akcionářů – a tím i vyplacení možných bonusů.

Její role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od ní velitelské skilly. Nicméně ji čekají časté konflikty s ostatními – a to i vedením, řešení složitých situací.

Těžaři

Marco Bianchi Marco se specializuje se na terénní průzkumy a geologickou stratigrafii, který v terénu identifikuje nejlepších míst pro těžbu na základě studia skalních vrstev. Jeho práce často zahrnuje vstupy do neprozkoumaných oblastí. Určitě bude úzce spolupracovat s Lucy a budou si muset trochu vyjasnit kompetence.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od ní velitelské skilly. Nicméně ho čekají časté konflikty s ostatními – a to i vedením, řešení složitých situací.

Těžaři

Marek Wojciechowski Je expert na robotickou těžbu a bude mít na starosti vývoj a pilotní zavádění nových technologií pro bezpečnější a efektivnější těžební operace, což by mohlo přinášet dilemata mezi technologickým pokrokem a tradičními metodami.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od ní velitelské skilly.

Těžaři

Maria Antoniou Maria není strojní ani důlní inženýr a těžbě vlastně vůbec nerozumí. Zato prošla v několika korporátech pozicemi koordinátorky projektů a to je její parketa. Bude mít na starosti zajistit koordinovat všechny aktivity na těžebním místě, dohlédnout a odpovídat za logistiku, plánování a komunikaci mezi týmy.

Její role je spojovat týmy. Nemusí být u akčních situací, nečekají se od ní velitelské skilly. Nicméně ji čekají časté konflikty s ostatními – a to i vedením, řešení složitých situací.

Těžaři

Mathieu Dupont Je expert na důlní těžbu a její sekundární dopady. Je zodpovědný za implementaci šetrných řešení a systémů pro minimalizaci úniků. Vedení mu jeho úkol popsalo tak, že bude dohlížet na to, aby celá lokalita těžby zůstala po ukončení úkolu čistá a nezbyly tu žádné dlouhodobé ekologické následky. To mu přišlo jako skvělé a tohoto přístupu vedení si cení.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od ní velitelské skilly. Nicméně ho nejspíš čekají časté konflikty s ostatními – a to i vedením, řešení složitých situací.

Těžaři

Michael Johnson Michael má dovednosti v oblasti inženýrství a technologie. Je schopen provádět složité technické úkoly a opravy. Pracoval jako inženýr v rodinné technologické firmě, kde se zabýval vývojem nových technologií. Projekt těžby v pralese vzal jako novou výzvu a možnost kariérně se posunout.

Specializuje se na obnovitelné zdroje energie a jejich použití v těžebních operacích. Vedení mu vysvětlilo, že bude zodpovědný za integraci solárních panelů a dalších ekologických technologií do infrastruktury těžebního místa, protože to budou jediné zdroje energii pro práci celé výpravy. Uvědomuje si, že je to zodpovědný úkol a připravil plán veškerého vybavení, které budou potřebovat..

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od ní velitelské skilly. Nicméně ho čekají časté konflikty s ostatními – a to i vedením, řešení složitých situací.

Těžaři

Nikos Papadopoulos Specialista na hydrodynamiku, který pracuje na modelování toku podzemní vody a jeho vlivu na těžební operace. Může být zobrazen jako osoba, která usiluje o minimalizaci dopadu těžby na místní vodní zdroje.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od ní velitelské skilly. Nicméně ho čekají časté konflikty s ostatními – a to i vedením, řešení složitých situací

Těžaři

Sofia García Po ukončení školy získala krátkou praxi jako inženýrka, ale do projektu ji přitáhla její druhá vášeň – je vášnivý amatérský antropolog a ráda by zde nasbírala nějaký místní folklór, příběhy, zkušenosti. Vypadá to jako velmi zajímavá příležitost. Také by tu ráda zkusila rozjet některé komunitní projekty, která pracuje na propojení těžební společnosti s místními komunitami a na zlepšení jejich životních podmínek.

Jeho role je být členem týmu, nemusí být u akčních situací, nečekají se od ní velitelské skilly.

 

Vědecká sekce výpravy

Koncern, který tuhle operaci připravil, asi tuší, že se setká s nevůlí ze strany ochránců přírody a vědeckých kruhů. Tak na revanš slíbil investovat nějaké peníze i do vědy a nabídl univerzitě, aby tam poslala i skupinu vědeckých pracovníků.

Nebyla vyslovena žádná podmínka a souvislost se samotným projektem těžby a univerzita je může vybrat tak, aby využila štědrou finanční podporu nabídnutou těžaři a také možnost provést podrobné vědecké zkoumání v nepřístupné oblasti deštného pralesa. I když co si budeme povídat – občas asi vedení projektu předpokládá, že tito odborníci jako konzultanti přispějí svými znalostmi ostatním.

Na univerzitě obsazování expedice ukázalo mnohé osobní i oborové řevnivosti. Ukázalo se, že uchazečů je mnohem víc, než nabídnutých míst, a to i přes vyhlášená rizika a omezení, které účast jistě přinese.

Co členy této sekce spojuje – vědecká kariéra, znalosti, možná často určitá odtrženost od přízemních problémů. Ale určitě také osobní a odborné ambice – koneckonců jsou těmi, kdo si místo na projektu vyhádal, což by se žádným směšným vědátorům s autistickými sklony nepovedlo.

Řadu ostatních mohou být často považováni za „porcelán“. Nepraktické lidi, kteří nic moc nepřinášejí, všude překážejí a komplikují některé věci.

Ve hře je poznáte podle bílého podkladu jmenovky a někteří možná i v pralese neodloží svůj bílý plášť. Mohou přidat brýle, klobouk… podle počasí.

 

Vědecká sekce výpravy

Andrius Petravičius Herpetolog – Věnuje se studiu plazů a obojživelníků, klíčových pro ekologickou rovnováhu pralesních ekosystémů. Původně se mu do výpravy moc nechtělo, protože má rád svůj klid a nemusí být u všeho. Ale k účasti ho tak trochu přemluvil jeho starší bratr a když na to došlo, vedení výpravy mu nabídlo podmínky, které se odmítají těžko. Asi kvůli jeho oboru a místu, kam se výprava chystá..

Jeho role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Nečekají se od něj velitelské skilly. Vedení mu naznčilo, že od něj bude nad rámec jeho vlastního výzkumu očekávat občasné (a dobře honorované) expertní konzultace.

Vědecká sekce výpravy

Benjamin Turner Mykolog Studuje houby, jejich rozmanitost a význam pro ekosystém, hledá nové druhy a jejich možné aplikace.

Jeho role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Nečekají se od něj velitelské skilly.

Vědecká sekce výpravy

Carlos Martínez Paleontolog Hledá a studuje fosilie, které mohou odhalit historii pralesa a vývoj jeho druhové rozmanitosti.

Jeho role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Nečekají se od něj velitelské skilly. Vedení mu nazančilo, že od něj bude nad rámec jeho vlastního výzkumu očekávat občasné (a dobře honorované) expertní konzultace, což je dobrá okolnost, i když nechápe, jak by jeho obor mohl souviset s hlavním cílem výpravy.

Vědecká sekce výpravy

Dorottya Szabó Entomolog – Specializuje se na hmyz, který je klíčový pro ekosystém pralesa, zkoumá jeho rozmanitost a role v přírodě.

Jeho role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Nečekají se od něj velitelské skilly. Vedení mu nazančilo, že od něj bude nad rámec jeho vlastního výzkumu očekávat občasné (a dobře honorované) expertní konzultace, což je dobrá okolnost.

Vědecká sekce výpravy

Elena Rodriguez Šéf vědeckého týmu. A krom toho také mikrobiolog – Zkoumá mikroorganismy v půdě a vodě, jejich vliv na degradaci materiálů a cykly živin.

Jeho role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Jeho pozici mu mnoho lidí z univerzity závidí, ale to je vždycky, když jde o něco důležitého. Vedení mu nazančilo, že od něj bude nad rámec jeho vlastního výzkumu očekávat občasné (a dobře honorované) expertní konzultace, což je dobrá okolnost.

Vědecká sekce výpravy

Elina Mäkinen ELina je botanik. Zkoumá flóru pralesa, identifikuje a katalogizuje neznámé druhy rostlin a zkoumá jejich potenciální využití. Místo na projektu si musela tvrdě vybojovat, na univerzitě si její práce neváží a cítí se nedoceněná. Ale možná se to po návratu změní, říká si.

Jeho role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Nečekají se od něj velitelské skilly. Na univerzitě měli mnozí pocit, že jeho obor je vlastně nedůležitý a měl by místo uvolnit někomu, kdo zde povede přínosnější výzkum, ale na intriky už si zvykl.

Vědecká sekce výpravy

Giorgio Rossi Meteorolog a klimatolog. Sleduje klimatické podmínky v oblasti, studuje jejich změny a vliv na lokální ekosystémy. Zkoumá dlouhodobé klimatické trendy a jejich dopad na růst a zdraví pralesa.

Jeho role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Nečekají se od něj velitelské skilly. Vedení mu nazančilo, že od něj bude nad rámec jeho vlastního výzkumu očekávat občasné (a dobře honorované) expertní konzultace, což je dobrá okolnost.

Vědecká sekce výpravy

Inga Jankauskaitė Studuje chemické procesy v živých organismech pralesa, hledá nové látky s možným využitím v medicíně nebo průmyslu.

Jeho role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Nečekají se od něj velitelské skilly. Na univerzitě měli mnozí pocit, že jeho obor je vlastně nedůležitý a měl by místo uvolnit někomu, kdo zde povede přínosnější výzkum, ale na intriky už si zvykl.

Vědecká sekce výpravy

Isak Andersson Isak je jaderný fyzik. Shválili mu účast na výpravě a Isakovi to zní jako výborná kombinace velké dovolené, spousty zážitků a ještě i prostoru pro odbornou práci. I když tedy neví, jak by těžba mohla souviset s jadernou fyzikou. Leda by v dané oblasti byly některé přírodní reaktory, které věda zná a to by ovšem bylo něco jiného a jejich výzkum by byl nesmírně vzrušující!

Jeho role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Nečekají se od něj velitelské skilly. Vedení mu naznačilo, že od něj bude nad rámec jeho vlastního výzkumu očekávat občasné (a dobře honorované) expertní konzultace, což je dobrá okolnost.

Vědecká sekce výpravy

Jan De Groot Jan je biochemik. Své místo v projektu musel těžce obhajovat, protože vedení univerzity se nezdálo, že právě on by měl být kdovíjakým přínosem a že by mělo smysl dělat nějaký biochemický výzkum v tak divokém prostředí.

Jeho role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Nečekají se od něj velitelské skilly.

Vědecká sekce výpravy

Jessica Johnson Astronomická katedra ji pověřila obhlédnout situaci a zjistit, jestli by v lokalitě, která je podle slov vedení projektu dokonale odříznutá od civilizace, nebylo vhodné místo pro vybudování radioteleskopu, který by zde mohl pracovat bez rušení všudypřítomným elektromagnetickým smogem. Dost se na to těší – slíbili jí i nějakou podporu v podobě jeepu nebo vrtulníku, takže bude moci obhlédnout širší okolí a zjistí spoustu věcí. Taková dobře placená dovolená.

Její role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Nečekají se od ní velitelské skilly.

Vědecká sekce výpravy

Johanna Nilsson Johanna je genetička. Ve své standardní akademické práci provádí genetické analýzy druhů, pomáhá rozumět evoluci a adaptaci genofondu na podmínky. A vidět evoluci přímo na místě v náročném prostředí pralesa bude skvělá příležitost k pěknému odbornému výzkumu..

Její role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Nečekají se od ní velitelské skilly.

Vědecká sekce výpravy

Katarzyna Jankowska Katarzyna je Geolog. Provádí studie skladby půdy a skalních formací, mapuje geologické vrstvy a pomáhá pochopit geologickou historii oblasti. Univerzita jí zadala jeden menší, ale zajímavý výzkum v místě těžby a docela se na to těší – klidná práce uprostřed panenské přírody, co by mohla chtít víc?

Jeho role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Nečekají se od něj velitelské skilly. Vedení mu naznačilo, že od něj bude nad rámec jeho vlastního výzkumu očekávat občasné (a dobře honorované) expertní konzultace, což je dobrá okolnost.

Vědecká sekce výpravy

Krzysztof Szymański Krzystof je elektroinženýr. Zatím to nikam moc nedotáhl ani v akademické sféře ani v byznysu, ale jeho prostě baví experimentovat a zjišťovat a vyřazovat slepé uličky – a díky tomu pak hledat směr pro funkční řešení.

Na univerzitní radě si místo na této expedici musel trochu vyhádat, protože jeho obor považovali ostatní za příliš přízemní. Ale přesvědčil je tím, že pracuje na velkém mezioborovém projektu, kde univerzita spolu s jedním výrobcem elektroniky hledá technologická řešení, která by byla současně cenově dostupná a současně spolehlivá i v náročných podmínkách třetího světa. Má řadu rozdělaných pokusů, kde různé faktory ověřovali laboratorně, ale teď bude mít příležitost vzít to všechno přímo do deštného pralesa a nechat na to působit reálné klima!

Jeho role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Nečekají se od něj velitelské skilly. Vedení mu nazančilo, že od něj bude nad rámec jeho vlastního výzkumu očekávat občasné (a dobře honorované) expertní konzultace, což je dobrá okolnost.

Vědecká sekce výpravy

Martina Bianchi Ekolog. Zabývá se vztahy mezi organismy a jejich prostředím, studuje dopady lidské aktivity na ekosystém.

Jeho role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Nečekají se od něj velitelské skilly.

Slyšel, že vedení projektu trochu pochybovalo o smysluplnosti jeho účasti, ale vyložil si to tak, že možná půjde o aktivity, které by korporát raději utajila jejich ekologický dopad může být pro místo těžby devastující. Tím víc ho to motivovalo k tomu, aby si svou pozici uhájil. Bude vše velmi pečlivě monitorovat!

Vědecká sekce výpravy

Nicolas Martin Antropolog. Věnuje se studiu místních komunit, jejich kultur, historie a interakce s přírodním prostředím. Odborník na vztahy s komunitami – Zajistit, že vztahy s místními komunitami jsou spravovány respektovně a že jsou vzájemně prospěšné, může být klíčové pro dlouhodobý úspěch projektu.

Jeho role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Nečekají se od něj velitelské skilly. Vedení mu nazančilo, že od něj bude nad rámec jeho vlastního výzkumu očekávat občasné (a dobře honorované) expertní konzultace, což je dobrá okolnost.

Vědecká sekce výpravy

Sophie Lefebvre Zoolog. Specializuje se na faunu pralesa, studuje chování, stravovací návyky a vzájemné vztahy mezi živočišnými druhy.

Její role je být odborným členem týmu. Doufá, že výprava je řádně zajištěná a neocitne se v žádných nepředvídaných nebo akčních situacích. Nečekají se od ní velitelské skilly.

Na univerzitě měli mnozí pocit, že její obor je vlastně nedůležitý a měla by místo uvolnit někomu, kdo zde povede přínosnější výzkum, ale na intriky už si zvykla. Také ji napadlo, jestli tu nejsou nějaké tlaky ze strany korporátu – kdo ví, jaké budou důsledky těžby na místní faunu?! O to víc se připravila na možné konflikty a hlavně na to, že bude celý projekt důsledně odborně monitorovat a zabrání případným nezákonným aktivitám.

 

 

Bezpečnostní služba

Je to ve skutečnosti taková malá a efektivně sestavená vojenská jednotka. Bude odpovídat za bezpečnost ostatních pracovníků. Vzhledem k hrozícím rizikům členy této jednotky velení pečlivě vybíralo a dalo si záležet na tom, že všichni znají rozsah rizik a prošli testy na dovednosti orientace ve složitých bezpečnostních situacích.

Jako vojenská jednotka mají samozřejmě pevnou vojenskou hierarchii, ale může se stát leccos a možná bude třeba ji za běhu měnit a přijímat nové výzvy.

Ostatní si z nich možná někdy dělají legraci, že jde o zelené mozky, pistolníky a podobně. Ale ve skutečnosti jsou všichni rádi, že investor věnoval na bezpečnost projektu tolik peněz a najal tyto profesionály, protože pocit bezpečí je k nezaplacení a tihle lidé ho od pohledu vyvolávají.

Ve hře je poznáte podle maskáčů a zeleného podkladu jmenovky. Někteří, dovolí-li to velitel, přidají pokrývky hlavy a něco co bude chránit oči před tropickým sluncem. Někteří možná přidají nějaké taktické a balistické vesty – podle situace.

Bezpečnostní služba

Alessio Romano Řidič jeepu. Je odpovědný za údržbu a opravy všech mechanických a elektronických zařízení v jednotce. Prošel tvrdým vojenským výcvikem a má zkušenosti z různých žoldnéřských jednotek a vojenských konfliktů.

Jeho role je být členem týmu. Jeho hra bude plná akčních situací, nečekají se od něj prvoplánově velitelské skilly, i když dojde-li k nepřehledné situaci, bude si muset umět poradit a pomoci i třeba zdecimovaným a otřeseným kolegům.

Bezpečnostní služba

Alexander Müller Pár let dělal u různých bezpečnostních agentur. Osvědčil se jako expert na zbraně a munici, zodpovědný za logistiku výzbroje jednotky. Má bohaté zkušenosti s různými typy zbraní, protože zbraně jsou něco, co ho baví – tak proč se tomu nevěnovat profesně? Nechal se nalákat na dobrou finanční příležitost, prošel výcvikem a těší se, že získá zkušenosti a zažije pořádné dobrodružství.

Jeho role je být členem týmu. Jeho hra bude plná akčních situací, nečekají se od něj prvoplánově velitelské skilly, i když dojde-li k nepřehledné situaci, bude si muset umět poradit a pomoci i třeba zdecimovaným a otřeseným kolegům.

Bezpečnostní služba

Andreas Karavajan Andreas má vojenské vzdělání a specializaci na taktiku a strategické plánování. Má bohaté zkušenosti z armády, kdy se účastnil různých vojenských operací a specializuje se na krizové řízení a strategické plánování. Andreas má dovednosti v analýze dat, strategickém plánování a řízení krizových situací. Je také specialista na šifrování a dešifrování informací, zabezpečuje, aby všechny tajné informace zůstaly chráněny.

Jeho role je být členem týmu. Jeho hra bude plná akčních situací, nečekají se od něj prvoplánově velitelské skilly, i když dojde-li k nepřehledné situaci, bude si muset umět poradit a pomoci i třeba zdecimovaným a otřeseným kolegům a občas bude velení pomáhat v plánování dalšího postupu.

Bezpečnostní služba

Carmen García Průzkumník, mistr v maskování a pohybu v terénu. Zkušený v orientaci a navigaci v neznámém terénu, zásadní pro pohyb jednotky v pralese. Jejím hlavním úkolem je průzkum a vedení jednotky terénem. Sloužila u soukromé bezpečnostní agentury ve službách jednoho afrického režimu a Afrika a rovníkový prales jsou prostředím, které zná a ráda se do něj vrátí.

Její role je být členem týmu. Její hra bude plná akčních situací, nečekají se od ní prvoplánově velitelské skilly, i když dojde-li k nepřehledné situaci, bude si muset umět poradit a pomoci i třeba zdecimovaným a otřeseným kolegům.

Bezpečnostní služba

Daniel Walker Zástupce velitele, specializuje se na elektronickou komunikaci a zabezpečení. Daniel má vojenské vzdělání a výcvik a sloužil v armádě. Má rozsáhlé zkušenosti z vojenského nasazení v různých částech světa, kam ho vysílala jedna privátní bezpečnostní agentura, pro kterou pracoval. Získal řadu zkušeností pro přežití v nepřátelském prostředí a jen tak něco ho nepoleká.

Jeho role je velet části nebo celému týmu ochranky. Jeho hra bude plná akčních situací. Čekají se od něj velitelské skilly, dojde-li k nepřehledné situaci, bude si muset umět poradit a pomoci i třeba zdecimovaným a otřeseným kolegům a dojde-li ke konfliktům, bude muset uplatnit velitelskou autoritu a to klidně nehledě na možné související konflikty.

Bezpečnostní služba

Eirini Tsiolis Eirini krátce sloužila v armádě v jednotce hloubkového průzkumu. Kromě vojenského výcviku je dobře připravený a zkušený zdravotník připravený pro práci v terénních podmínkách. Stará se o zdraví a první pomoc v případě zranění.

Její role je být členem týmu. Její hra bude plná akčních situací, nečekají se od ní prvoplánově velitelské skilly, i když dojde-li k nepřehledné situaci, bude si muset umět poradit a pomoci i třeba zdecimovaným a otřeseným kolegům.

Bezpečnostní služba

Élodie Moreau Élodie nastoupila jako pilot vrtulníku. Má střední školu a během té se spolu s pár spolužáky přihlásili do leteckého kurzu. Élodie učarovalo létání s vrtulníkem to ji brzy zavedlo do armády, kde byla vítaná a současně mohla naplno uplatnit to, co ji baví. Ale brzy ji přeplatila soukromá bezpečnostní agentura a nabídla ji kromě profesního uplatnění něco dalšího: Dobrodružství a skvělý výdělek.

Élodie má zkušenosti z vojenských konfliktů v Africe a dalších oblastech třetího světa a má dovednosti v přežití v divočině.

Její role je být členem týmu. Její hra bude plná akčních situací, nečekají se od ní prvoplánově velitelské skilly, i když dojde-li k nepřehledné situaci, bude si muset umět poradit a pomoci i třeba zdecimovaným a otřeseným kolegům.

Bezpečnostní služba

Chiara Ferrari Byla přijata na pozici střelce. Zní to obyčejně, ale Chiara o tom ví své, protože za sebou už má i službu pro jednu agenturu, která ji vyslala do rovníkové Afriky chránit vládu jednoho z místních vůdců. Ale nebyla to žádná palácová selanka, nýbrž velmi akční aktivní akce, při níž bylo nutné eliminovat povstalce. Zkušenosti z ní udělaly odborníka na biologii pralesa, pomáhá identifikovat nebezpečné flóry a fauny a radí, jak se vyhnout biologickým hrozbám.

Její role je být členem týmu. Její hra bude plná akčních situací, nečekají se od ní prvoplánově velitelské skilly, i když dojde-li k nepřehledné situaci, bude si muset umět poradit a pomoci i třeba zdecimovaným a otřeseným kolegům.

Bezpečnostní služba

Isabelle Becker Získala zkušenosti v různých konfliktních oblastech na světě. Pracovala v žoldnéřských skupinách a seskupeních, kde získala zkušenosti v boji a vojenském výcviku. Má dovednosti v boji, taktickém plánování a přežití v nepřátelských prostředích.

Její role je být členem týmu. Její hra bude plná akčních situací, nečekají se od ní prvoplánově velitelské skilly, i když dojde-li k nepřehledné situaci, bude si muset umět poradit a pomoci i třeba zdecimovaným a otřeseným kolegům a občas bude cenným konzultantem velení.

Bezpečnostní služba

Jennifer Martinez Má dlouholeté zkušenosti z vojenských misí v konfliktních oblastech, kde sloužila v rámci vládních vojenských misí. Jennifer je odbornicí na vojenskou taktiku, bojový výcvik a týmovou spolupráci. Má dovednosti v přežití v extrémních podmínkách. Je dobrý analytik a plánovač, vytváří taktické plány a scénáře pro operace jednotky, klíčový pro adaptaci na nečekané situace.

Její role je velet části nebo celému týmu ochranky. Její hra bude plná akčních situací. Čekají se od ní velitelské skilly, dojde-li k nepřehledné situaci, bude si muset umět poradit a pomoci i třeba zdecimovaným a otřeseným kolegům a dojde-li ke konfliktům, bude muset uplatnit velitelskou autoritu a to klidně nehledě na možné související konflikty.

Bezpečnostní služba

Julien Dubois Julien má špičkové vzdělání a výcvik. Vystudoval jadernou fyziku na univerzitě. Chvíli po škole pracoval v jaderné elektrárně v Lyonu, ale finanční potíže ho dovedly ke změně zaměstnavatele a po vstupu do armády se doplnil vzdělání o vysokou školu v oboru zaměřeném na ochranu před zbraněmi hromadného ničení. A tady má za sebou zajímavou a úspěšnou kariéru.

Sloužil v armádě a má bohaté zkušenosti z vojenských misí pod hlavičkou NATO i OSN v různých částech světa. Většinou šlo o různé kontrolní a monitorovací mise, kdy se podílel na sledování, jestli některé problematické režimy nevyvíjejí vlastní jaderné zbraně.

Jeho role je být platným expertním členem týmu ochranky. Jeho hra bude plná akčních situací. Nečekají se od něj velitelské skilly. Ale bude řešit těžká etická a odborná dilemata a dostávat se do konfliktů, bude muset uplatnit odbornou autoritu a to klidně nehledě na možné související konflikty.

Bezpečnostní služba

Karolina Kowalska Karolina sloužila v armádě a získala zkušenosti z vojenských misí v náročných prostředích. Je odbornicí na boj a přežití, umí zacházet s různými zbraněmi a zná taktiku a strategie pro nejrůznější situace.

Její role je být členem týmu. Její hra bude plná akčních situací, nečekají se od ní prvoplánově velitelské skilly, i když dojde-li k nepřehledné situaci, bude si muset umět poradit a pomoci i třeba zdecimovaným a otřeseným kolegům a občas bude cenným konzultantem velení.

Bezpečnostní služba

Robert Davis Pyrotechnik. Prošel náročnými kurzy a než ho přijali k armádě, prošel službou v jedné žoldnéřské jednotce v Africe, kde získal cenné zkušenosti. Je specialista na výbušniny a demoliční techniku. Jeho úkolem je připravit a řídit demolice pro bezpečné těžební operace.

Jeho role je být platným expertním členem týmu ochranky. Jeho hra bude plná akčních situací. Nečekají se od něj velitelské skilly. Ale bude řešit těžká etická a odborná dilemata a dostávat se do konfliktů, bude muset uplatnit odbornou autoritu a to klidně nehledě na možné související konflikty.

Bezpečnostní služba

Sebastian Schmidt Velitel jednotky Sebastian absolvoval vojenskou akademii a má široké zkušenosti v oblasti vojenského výcviku. Má bohaté zkušenosti z vojenské služby v NATO a několika mezinárodních misích. Bývalý člen speciálních sil s rozsáhlou zkušeností. Jeho úkolem je strategické plánování a velení celé operace. Sebastian je odborníkem na vojenskou taktiku a strategii při zajišťování speciálních misí v nestabilních regionech, má dovednosti v přežívání v extrémních podmínkách a je zkušený ve vedení týmu.

Jeho role je velet celému týmu ochranky. Jeho hra bude plná akčních situací. Čekají se od něj velitelské skilly, ochota tmelit a udržovat pohromadě jednotku, dojde-li k nepřehledné situaci, bude si muset umět poradit a pomoci i třeba zdecimovaným a otřeseným kolegům a dojde-li ke konfliktům, bude muset uplatnit velitelskou autoritu a to klidně nehledě na možné související konflikty.

Bezpečnostní služba

Victoria Johnson Victoria má vysokou školu v oboru chemie. Kvůli financím se nechala nalákat armádními náboráři a získala tak aspoň nějakou finanční jistotu. Doplnila si vzdělání o specializované kurzy zaměřené na ochranu proti účinkům zbraní hromadného ničení a protože je pečlivá a svědomitá, velení si její práce vždy považovalo a nemá se špatně. Samozřejmě v rámci možností toho, co může zaplatit stát a armáda. Má pár drobných zkušenosti z vojenských operací, včetně mírových misí a krizového řízení. Samozřejmě má základní vojenský výcvik a umí si snad poradit v krizových situacích, ale její práce je vlastně mnohem víc odborná než vojenská – analýzy vzorků, komunikace s velením, stanovování míry rizik a z nich vyplývající opatření.

Její role je být platným expertním členem týmu ochranky. Její hra bude plná akčních situací. Nečekají se od ní velitelské skilly. Ale bude řešit těžká etická a odborná dilemata a dostávat se do konfliktů, bude muset uplatnit odbornou autoritu a to klidně nehledě na možné související konflikty.

Bezpečnostní služba

Wojciech Nowak V mládí se dal k armádě a stal se z něj kolegy oceňovaný voják, který udrží chladnou hlavu i v nečekané situaci. Má rozsáhlé zkušenosti z IT a logistiky. V misi odpovídá za veškerou komunikaci a je cvičený i v oblasti kryptologie. Je klíčový pro udržení plynulé komunikace v náročných podmínkách.

Jeho role je být členem týmu. Jeho hra bude plná akčních situací, nečekají se od něj prvoplánově velitelské skilly, i když dojde-li k nepřehledné situaci, bude si muset umět poradit a pomoci i třeba zdecimovaným a otřeseným kolegům a občas bude cenným konzultantem velení.

Bezpečnostní služba

Zoltán Varga Studoval stavební fakultu na vysoké škole, ale kdoví jak ho obor nenadchnul. Po skončení vysoké školy se chvíli nějak protloukal, ale protože ho dostihly osobní problémy, nechal se naverbovat do cizinecké legie. Zkušenosti z cizinecké legie byly velmi cenné – a nejspíš také díky nim získal toto velmi dobře placené místo.

Jeho role je být členem týmu. Jeho hra bude plná akčních situací, nečekají se od něj prvoplánově velitelské skilly, i když dojde-li k nepřehledné situaci, bude si muset umět poradit a pomoci i třeba zdecimovaným a otřeseným kolegům a občas bude cenným konzultantem velení.

Bezpečnostní služba

Zhang Li Zhang je precizní, přesná a trpělivá. Proto se kdysi v armádě přihlásila jako odstřelovačka, prošla výcvikem a vyhrála i nějaké armádní soutěže – takže si o sobě právem myslí, že je v tom dobrá. Bude odpovědná za eliminaci vzdálených hrozeb, i když popravdě neumí si předem představit, k čemu by v projektu těžební společnosti měly být její dovednosti prospěšné. Ale je to dobře zaplacené, tak co.

Její role je být členem týmu. Její hra bude plná akčních situací, nečekají se od ní prvoplánově velitelské skilly, i když dojde-li k nepřehledné situaci, bude si muset umět poradit a pomoci i třeba zdecimovaným a otřeseným kolegům.

 

 

Prométheové